Elkészítettem az adaptív/agilis módszertanok mögött lévő menedzsment modellek hátteréről szóló ismertetőt. A dokumentum a Java User Meetings rendezvényen tartott előadásom tematikáját követi. Minden visszajelzést örömmel fogadok...
A dokumentum letölthető és olvasható itt.
Adaptív menedzsment
I was able to find good
6 éve
6 megjegyzés:
Arra kíváncsi lennék, hogy az ilyen agilis módszertanokban hogy kezelik le azt az esetet, amikor mondjuk egy információ nem érkezik meg a döntéshozóktól.
Tegyük fel, hogy azt az esetet kell implementálni, hogy
"ha az user megnyom egy gombot, akkor jelenjen meg egy ablak, ahol kiírja a rendszer, hogy a usernek hány blog bejegyzése volt az elmúlt évben."
Közben felmerül, hogy ja, de nekünk két blog rendszerünk is van és vajon mind a kettőt figyelembe kell venni a számolásnál vagy csak az egyiket? És mondjuk erre nem tudnak válaszolni. Ilyenkor mi a helyzet? Ez a feature kimarad az aktuális sprintből és bekerül a következőbe? ( mert más lehetőséget nem nagyon látok :-) )
Sajnos egy ideje nem tudtam foglalkozni a bloggal, egy elég pörgős feladaton dolgoztam. Első ránézésre a megoldás az, amit írtál. Az agilis módszertanok rengeteg időt spórolnak meg az elemzési időszak rövidítésével. Ez kombonálva az XP technikákkal lehetővé teszi, hogy a később felmerülő igények alapján relatív költségkímélő legyen a rendszer módosítása.
Ritkán találkozom ilyen jól összeszedett írással, gratulálok!
Informatív és könnyű olvasni!
Köszönöm a visszajelzést, örülök neki, ha tetszett! :-)
Nagyon jó az írás.
Lehetne esetleg máshova feltenni a dokumentumot, mert a scribd pénzt kér már a letöltésért... (archivba tette).
Köszönettel.
Köszönöm a visszajelzéseket! A dokumentumot elérhetővé tettem a www.adaptiveconsulting.hu címen,
Megjegyzés küldése